WIL JE DE SHOWROOM KOMEN BEZOEKEN?......... MAAK DAN EEN AFSPRAAK OP DE WEBSHOP EN KLIK OP `PLAN NU EEN AFSPRAAK`
Ridderwebshop Dragonheart
Al meer dan 20 jaar een begrip in Europa!
Mijn bestellijst
0 productenproductproducten
Bekijk bestelling
Terug naar overzicht

Viking - Middeleeuwse Visbylantaarn - Middeleeuwse lantaarn van runderhuid

Viking - Middeleeuwse Visbylantaarn - Middeleeuwse lantaarn van runderhuid

€ 55.95
Plaats op bestellijst
Artikelcode: PP-16-Visby-01

Viking - Middeleeuwse Visbylantaarn - Middeleeuwse lantaarn van runderhuid.

Hier kunt u een middeleeuwse lantaarn kopen, gemaakt van hout en runderhuid, gebaseerd op de zogenaamde Visbylantaarn.

De middeleeuwse lantaarn is handgemaakt van acaciahout en bekleed met runderhuid.

In het midden van de zeshoekige houten plaat bevindt zich een pin voor een kaars, zodat deze stevig op zijn plaats blijft.

In de middeleeuwen was het grootste voordeel van een lantaarn, ten opzichte van een staande olielamp, een kaars of een aanmaakhout, dat deze de lichtbron beschermde tegen weer en wind, en tegen licht ontvlambare materialen.

De Visbylantaarn is 18 x 10 x 7 cm groot.

De Visbylantaarn is voorzien van een stevige leren band, zodat u de lantaarn in de hand kunt dragen of kunt ophangen.

De originele Visby-lantaarn is afkomstig van het Zweedse eiland Gotland en bevindt zich nu in het Nordic Museum in Stockholm, waar hij in 1874 werd gekocht.

De Visby-lantaarn dateert uit het begin van de 19e eeuw.

Desalniettemin volgt het ontwerp de traditie van middeleeuwse lantaarns, die de tand des tijds vrijwel ongewijzigd hebben doorstaan.

Deze prachtige lantaarn van runderhuid is perfect als authentieke verlichting in een Vikingkamp en is tevens een stijlvolle toevoeging aan elke LARP- of middeleeuwse markt.

In de vroege middeleeuwen waren lantaarns in de vorm van de Visby-lantaarn vrij gebruikelijk, zoals niet alleen blijkt uit archeologische vondsten, maar ook uit verschillende historische afbeeldingen van lantaarns van runderhuid uit de middeleeuwen, zoals de afbeelding van een lantaarn in de Maciejowski-bijbel "Aanval en vervolging van de Midianieten door de Israƫlieten".

Lantaarns zijn echter niet alleen al sinds de middeleeuwen een bewezen en nuttige lichtbron; ze waren al 2000 jaar geleden bekend en werden ook in de oudheid gebruikt, zoals blijkt uit vondsten van Romeinse lantaarns, bijvoorbeeld uit Pompeii.

Zowel lantaarns met een houten frame als lantaarns met een metalen frame zijn bekend uit de middeleeuwen.

Voor beide soorten lantaarns werden zowel dun geslepen hoornplaten als ruw leer gebruikt.

In de late middeleeuwen werd glas ook steeds populairder als bekleding voor lantaarns.