neem ook eens een kijkje op www.krampusshop.nl
Ridderwebshop Dragonheart
Al meer dan 20 jaar een begrip in Europa!
Mijn bestellijst
0 productenproductproducten
Bekijk bestelling
Terug naar overzicht

Viking 100% Wollen "Ragnar" jas in Vikingstijl

Viking 100% Wollen "Ragnar" jas in Vikingstijl

€ 129.99
Plaats op bestellijst
Artikelcode: DHBM-1280030360

Viking 100% Wollen "Ragnar"  jas in Vikingstijl (met overlappende voorpanden), gevoerd, in groen en bordeauxrood.

Details:
- Buitenstof: 100% wol
- Voering: 100% polyester
- Beschikbare maten: S, M, L, XL, XXL
- Totale lengte (maat L): ca. 95 cm (gemeten vanaf het hoogste punt van de schouder)
- Onderhoudsinstructies: Alleen handwas

Dompel jezelf onder in de wereld van de Vikingen met onze wollen jas "Ragnar" – een onmisbaar kledingstuk voor een authentieke Viking-outfit. Geïnspireerd door historische vondsten en met veel oog voor detail vervaardigd, combineert deze jas een historische uitstraling met modern vakmanschap en uitstekend draagcomfort.

Deze jas met lange mouwen en overlappende voorpanden is gemaakt van 100% wol en houdt je heerlijk warm op frisse dagen. Dankzij de natuurlijke warmte-isolerende eigenschappen van de wol is de jas de ideale metgezel voor middeleeuwse markten, Vikingkampen en re-enactment-evenementen. Voor extra comfort is de jas voorzien van een polyester voering, waardoor hij gemakkelijk aan en uit te trekken is zonder dat de kleding eronder verschuift.

Visueel zorgen de bordeauxrode mouwboorden en de contrasterende halslijn voor een opvallend accent. De jas valt tot net boven de knie, geheel in de stijl van de vroege middeleeuwen. Een kenmerkend detail zijn de driehoekige voorpanden die elkaar overlappen en zo de karakteristieke snit van de jas bepalen.

De jas wordt op traditionele wijze gesloten met een riem, die de overlappende voorpanden stevig op hun plaats houdt. Als alternatief kan de jas ook met een mantelspeld (fibula) worden gesloten.

Deze mantel, ook wel bekend als een kilt-mantel, vindt zijn oorsprong bij Euraziatische nomadenvolkeren zoals de Hunnen en Avaren en verspreidde zich tijdens de Volksverhuizingen naar Centraal-Europa. Ook Vikingen en de Roes namen deze stijl over en versierden de mantels onder andere met banden die in de kaartweeftechniek waren gemaakt. Historische afbeeldingen zijn bijvoorbeeld te vinden op de helmen van Sutton Hoo en Valsgärde uit de 7e eeuw. In Hedeby zijn eveneens fragmenten van dergelijke mantels aangetroffen, wat het gebruik ervan in Scandinavië tijdens de Vikingtijd bevestigt.

Of het nu gaat om een ​​middeleeuwse markt, een Vikingkampement of een re-enactment: de wollen Ragnar-mantel is de perfecte aanvulling op je Viking-outfit. Natuurlijke materialen, doordachte details en een op het verleden geïnspireerd ontwerp maken dit tot een bijzonder kledingstuk voor iedereen die waarde hecht aan een authentieke uitstraling en draagcomfort.

Bestel nu de Ragnar-mantel: een kledingstuk dat comfort, kwaliteit en geschiedenis combineert!

Maattabel - Herenmantel

Maat                             S      M      L       XL    XXL
Borstomvang (in cm) 92   100   108   116   120

Zo bepaal je de juiste maat:
Om je kledingmaat op basis van je lichaamsmaten te bepalen, meet je horizontaal op het breedste punt. Gebruik voor bovenkleding je borstomvang. Zit je tussen twee maten in? Dan raden we aan de grotere maat te kiezen. Er is al rekening gehouden met de benodigde bewegingsruimte in het patroon. 

Let op:

Hier wordt alleen de mantel (zonder riem) verkocht! De overige artikelen zijn apart verkrijgbaar in onze webshop.